blog inne blog

4 Old-Schoolowe ćwiczenia, których każda kobieta potrzebuje

2016-11-22

Jest wiele wspaniałych ćwiczeń wśród, których możemy dzisiaj wybierać, jednak nie zapominajcie o tych, które od lat są używane do budowania świetnych sylwetek. Użyj tych 4 ćwiczeń z przeszłości, aby doskonalić swoją klasyczną sylwetkę.Jest wiele wspaniałych ćwiczeń wśród, których możemy dzisiaj wybierać, jednak nie zapominajcie o tych, które od lat są używane do budowania świetnych sylwetek. Użyj tych 4 ćwiczeń z przeszłości, aby doskonalić swoją klasyczną sylwetkę.

Jeżeli chodzi o budowę niesamowitego ciała, czasami trzeba zacząć od podstaw. Aby pomóc Wam z dojściem do korzeni spójrzmy na kilka old-schoolowych ćwiczeń kulturystycznych, które każda kobieta powinna wykonywać.

1. Podciąganie końca sztangi w opadzie tułowia.

Jest to absolutnie klasyczne ćwiczenie, które należy włączyć do ćwiczenia pleców. Można wymienić wiele ćwiczeń związanych z podciąganiem i wydaje się, że to ćwiczenie jest potencjalnie jednym z najcięższych z tego typu, ale być może właśnie, dlatego z czasem je polubicie! Podciąganie sztangi jest ćwiczeniem, które nie tylko oddziałuje na plecy, ale również na ramiona, rdzeń, ramiona. Kolejną zaletą ćwiczenia jest to, że w porównaniu ze zwykłym podciąganiem sztangi wzdłuż tułowia jest ono bardziej przyjazne dla dolnym partii pleców.

Mimo iż ćwiczenie z jednym końcem sztangi zakotwiczonym do podłoża jest łatwiejsze trzeba przykładać uwagę do dokładności wykonywania ćwiczenia. Na sam początek warto zacząć z mniejszymi obciążeniami i większą ilością powtórzeń, co również pomoże w budowaniu w budowaniu smukłej sylwetki V.

2. Przysiady z dużą ilością powtórzeń

Jeżeli poważnie podchodzicie do rozbudowy dolnych partii ciała to, to ćwiczenie jest dla Was obowiązkowe!

Kto nie kocha przysiadów? Działają jednocześnie na obie nogi i pośladki, co doskonale wpływa na formowanie wspaniałej sylwetki. Przy wykonywaniu tego ćwiczenie nie trzeba się trzymać standardowej formuły 3 serii po 8-12 powtórzeń.

Rozpoczynanie ćwiczeń od przysiadów jest doskonałą metodą na zbudowanie mięśni oraz siły, ale nasi specjaliści preferują wykonywać je na sam koniec naszego planu treningowego.

Zalecamy ustawienie niewielkiej skrzyni lub taboretu, aby upewnić się, że zniżamy się na odpowiednią wysokość.
Jeżeli dacie radę to zalecamy stosowanie 4-5 serii po 20 powtórzeń. Podczas powtórzeń możecie ćwiczyć z obciążeniem na plecach. Podczas ćwiczeń pamiętajcie o właściwym oddychaniu, podczas wstrzymywania oddechu starajcie się tworzyć ciśnienie w jamie brzusznej, to pomorze Wam znaleźć siłę, aby kontynuować powtórzenia, ale nie wstrzymujcie oddechu przez cały czas! Oddychajcie płytko, ale silnie i po prostu nie przestawajcie ćwiczyć.

3. Ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie z szerokim uchwytem

Ściągnie i podciąganie drążka jest doskonałym ćwiczeniem dla górnych partii ciała jak i pleców. Nasi eksperci zestawu wykonywać po 20 powtórzeń ściągania drążka w pozycji stojącej na wyprostowanych ramionach oraz prostowane ramion.

Aby poprawnie wykonać ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie należy w pierwszej kolejności dobrze usiąść. Jeżeli maszyna jest wyposażona w element przytrzymujący kolana to ważne jest, aby dostosować wysokość tego elementu, aby w optymalny sposób przytrzymywał kolana, następnie schwyćcie drążek na tyle szeroko, aby uchwyt wykraczał poza obręb barków. W pozycji początkowej ważne jest, aby wznieść tors w taki sposób, aby stworzyła się krzywizna około 30 stopni.
Podczas wydechu ściągajcie drążek w dół aż dotknie górną część klatki piersiowej. Skoncentrujcie się na ściskaniu mięśni pleców po osiągnięciu maksymalnego skurczu mięśni. Górna część tułowia powinna pozostać nieruchoma, a tylko ramiona powinny się poruszać. Przedramiona nie powinny wykonywać żadnych innych ruchów poza właściwy trzymaniem drążka, dlatego starajcie się nie ściągać go przy użyciu przedramion. Po osiągnięciu pozycji skurczowej powoli podnoście drążek z powrotem do pozycji wyjściowej, kiedy to ramiona są całkowicie wyprostowane i rozciągnięte. Podczas tego ruchu należy wdychać powietrze.
To ćwiczenie warto robić po 3 serie z 8-12 powtórzeniami.

Jeżeli nadal nie jesteście pewni jak poprawnie wykonać to ćwiczenie poniżej umieszczamy stosowny film obrazujący ćwiczenie.

4. Pozowanie i napinanie mięśni

Większość osób, które ćwiczą nieregularnie uważa, że pozowanie i napisanie mięśni nie jest częścią treningu. Pewno czuli by się trochę nie swojo prężąc się przed lustrem, ale w dawnych czasach kulturystyki był to jeden z kluczowych elementów reżimu treningowego. Jeżeli jednak sądzicie, że takie ćwiczenie jest przeznaczone jedynie dla profesjonalistów to jesteście w błędzie, może ono być pomocne w polepszeniu połączeń mind-muscle, co pozwoli zmaksymalizować waszą siłę w przyszłości.

Oczywiście pozowanie jest dla profesjonalnych kulturystów jeszcze ważniejsze z tego względu, że świetnie zbudowane ciało jest niczym, jeżeli nie potrafimy go zaprezentować na scenie. Ostatnią rzeczą, jaką byśmy chcieli, jako profesjonalny zawodnik to przegrana przez to, że nie poświęciliśmy wystarczająco dużo czasu na właściwą prezentację efektów naszego ciężkiego treningu.

Jeżeli jednak jesteście amatorami zawsze warto na koniec treningu zrobić te ostatnie naprężenia naszych mieści. Nie wstydźcie się! Dodatkowe napięcie mięśni, w momencie kiedy efekt pompy mięśniowej jeszcze trwa to jest doskonała metoda, aby wydobyć z mięśni ostatni wysiłek.

Czy za pierwszym razem będziecie się czuli dziwnie? Być może, jednak z czasem i to ćwicznie stanie się dla Was łatwiejsze i przyjemniejsze. Pamiętajcie tylko, że to, co robicie w tym momencie w przeszłości atletom potrafiło zdziałać cuda. Zróbcie to prawidłowo a również i Wam to zaprocentuje!

4 Old-Schoolowe ćwiczenia, których każda kobieta potrzebuje

2016-11-22

Jest wiele wspaniałych ćwiczeń wśród, których możemy dzisiaj wybierać, jednak nie zapominajcie o tych, które od lat są używane do budowania świetnych sylwetek. Użyj tych 4 ćwiczeń z przeszłości, aby doskonalić swoją klasyczną sylwetkę.Jest wiele wspaniałych ćwiczeń wśród, których możemy dzisiaj wybierać, jednak nie zapominajcie o tych, które od lat są używane do budowania świetnych sylwetek. Użyj tych 4 ćwiczeń z przeszłości, aby doskonalić swoją klasyczną sylwetkę.

7 ćwiczeń na wewnętrzną stronę ud

Jak to niektórzy mówią w życiu "bez pracy nie ma kołaczy" w tym ćwiczeniu, jest to święta prawda. Niestety. Przykro nam mówić o tym tak otwarcie, ale bez szczerości żaden związek długo nie przetrwa, a nasz związek z Wami - czytelnikami jest na wagę złota. Dlatego też będziemy szczerzy. Wewnętrzna strona ud stanowi najtrudniejszą partię ciała do wyćwiczenia (i zaraz do schudnięcia). Tradycyjne zestawy ćwiczeń na nogi nie zawsze na nią działają. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak skutecznie walczyć z tłuszczem po wewnętrznej stronie Twoich ud, koniecznie czytaj dalej.

Lifebow

Zakrzewo 62-070
ul. Pasjonatów
biuro@lifebow.pl