blog inne blog

5 ćwiczeń które możesz wykonywać w trakcie ciąży

2016-10-20

Bycie w ciąży nie powinno być wymówką na olewanie ćwiczeń. Właściwie, eksperci polecają aktywność fizyczną podczas ciąży, by utrzymać witalność, ładować baterie i odczuwać mniejszy ból pleców, którego każda ciężarna niestety doświadcza.
Nie musisz wcale kupować wymyślnych przyrządzeń sportowych, ani przesiadywać godzinami na siłowni. Wystarczy, że wykonasz kilka prostych ćwiczeń, które zdziałają cuda podczas Twojej ciąży.

Jakie ćwiczenia najlepiej nadają się dla kobiety w ciąży? O to 5 ćwiczeń, które sprawią, że będziesz szczęśliwa, zdrowa i bardziej energiczna:

via GIPHY

Plié

 Ten trening jest skierowany na pupę, ścięgna i mięśnie czworogłowe, podczas gdy w tym samym czasie, poprawia poczucie równowagi. Aby rozpocząć to ćwiczenie, stań równolegle do krzesła, którego tył byłby skierowany w Twoją stronę. Połóż dłoń na oparciu krzesła ze stopami daleko od siebie. Skieruj swoje palce i kolana pod kątem 45 stopni. Zegnij kolana obniżając tułów tak nisko, jak potrafisz, a podnosząc się, stań w pozycji prostej. Wróć do pierwszej pozycji. Powtarzaj ćwiczenie wielokrotnie.

Pływanie

Pływanie jest prawdopodobnie najlepszym ćwiczeniem dla kobiet w ciąży, ponieważ nie stanowi obciążenia dla stawów, mięśni, a także Twojego dziecko. Pływaj stylem które nie nadwyręży szyi, pleców czy ramion. Najlepszym wyborem pozostanie styl klasyczny.

via GIPHY

Podnoszenie ud w pozycji leżącej

Twoje wewnętrzne mięśnie ud i tułowia zostaną wypracowane właśnie w tym ćwiczeniu. Zacznij od pozycji leżącej na prawym boku. Prawą nogę wygnij pod kątem 45 stopni, a głowę unieruchom przez prawe przedramię. Twoja lewa noga powinna być prosta. Umieść lewą rękę na podłodze dla zwiększenia stabilności. Powoli unieś lewą nogę tak wysoko, jak biodra, a następnie odłóż ją z powrotem na ziemię. Powtarzaj ćwiczenie kilkakrotnie przed przejściem na drugą stronę.

Trening siłowy

Będziesz z pewnością podnosić wiele ciężkich przedmiotów nim już urodzisz, więc dlaczego nie przygotować mięśni już dzisiaj? Podnoszenie ciężarów redukuje ryzyko urazów związanych z ciążą przy jednoczesnym zwiększeniu wytrzymałości stawów. Jeśli jesteś przyzwyczajona do podnoszenia ciężarów, musisz przedzielić go na pół, tak aby nie umieszczać zbyt dużego nacisku na dziecko. Nie powinnaś się nawet kłaść na plecach. Upewnij się, że podczas podnoszenia ciężarów, oddychasz właściwie, tak, że ciśnienie krwi płynącej do dziecka nie będzie naruszone.

Joga

Joga dla kobiet w ciąży jest znakomitym rozwiązaniem. Jako, że joga pomaga uelastycznić ciało i stawy. Ponadto, ponieważ joga może pomóc w krwioobiegu, a nawet poprawić stan mięśni, możesz używać technik, które poznałaś na zajęciach podczas porodu. W miarę postępów w ciąży, wybierz pozycje w których nie będzie konieczna leżenie lub takie, w którym poczucie równowagi jest kluczowe. Należy pamiętać, że dziecko jest twoim priorytetem, więc upewnij się, że uprawiasz jogę w ostrożny i bezpieczny sposób.

via GIPHY

4 Old-Schoolowe ćwiczenia, których każda kobieta potrzebuje

2016-11-22

Jest wiele wspaniałych ćwiczeń wśród, których możemy dzisiaj wybierać, jednak nie zapominajcie o tych, które od lat są używane do budowania świetnych sylwetek. Użyj tych 4 ćwiczeń z przeszłości, aby doskonalić swoją klasyczną sylwetkę.Jest wiele wspaniałych ćwiczeń wśród, których możemy dzisiaj wybierać, jednak nie zapominajcie o tych, które od lat są używane do budowania świetnych sylwetek. Użyj tych 4 ćwiczeń z przeszłości, aby doskonalić swoją klasyczną sylwetkę.

7 ćwiczeń na wewnętrzną stronę ud

Jak to niektórzy mówią w życiu "bez pracy nie ma kołaczy" w tym ćwiczeniu, jest to święta prawda. Niestety. Przykro nam mówić o tym tak otwarcie, ale bez szczerości żaden związek długo nie przetrwa, a nasz związek z Wami - czytelnikami jest na wagę złota. Dlatego też będziemy szczerzy. Wewnętrzna strona ud stanowi najtrudniejszą partię ciała do wyćwiczenia (i zaraz do schudnięcia). Tradycyjne zestawy ćwiczeń na nogi nie zawsze na nią działają. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak skutecznie walczyć z tłuszczem po wewnętrznej stronie Twoich ud, koniecznie czytaj dalej.

Lifebow

Zakrzewo 62-070
ul. Pasjonatów
biuro@lifebow.pl