blog inne blog

5 znaków na to, że przesadzasz na siłowni

2016-09-15

Pewnie nie raz słyszałeś powiedzenie: bez pracy nie ma kołaczy. Powinno ono inspirować i zachęcać do ciężkiej pracy i determinacji. Ale co jeżeli się za bardzo przepracowujesz?

 

Przesadzanie z siłownią może mieć fatalne skutki dla Twojego ciała. Poza tym, gdy ćwiczenia faktycznie sprawiają nam przyjemność, efekty są znacznie bardziej miarodajne.

Mały ból tu, nie wielkie ukłucie tam… to wszystko jest normalne, gdy prowadzisz intensywne treningi. Jednak, gdy nieustannie dokucza Ci nieznośny ból w takich okolicach jak ramiona, wiedz, że pojawił się problem. Przyczyną pojawiania się tego rodzaju bólu, często jest poświęcenie zbyt małej ilości czasu na odpoczynek i regenerację. Nasze mięśnie i stawy potrzebują czasu na to, aby się odbudować po wcześniejszym treningu. Nie dając im tego czasu, narażasz się na wzmożony ból przy każdym kolejnym treningu.

Jak na to zaradzić?

Należy brać aktywne dni odpoczynku co najmniej dwa razy w tygodniu, jeśli trenujesz z wysoką intensywnością. Poza tym, rozważ inwestowanie w masażer sportowy, który poprawi krążenie i pomoże Ci złagodzić ból.

RBF czyli Resting Bitch Face, to ekspresja która z grubsza nie ujawnia emocji. Przez co wygląda się na znudzonego, złego, bądź podirytowanego.

Jeśli Twoja twarz wygląda tak podczas treningu, prawdopodobnie oznacza to, że posunąłeś się za daleko z treningiem, co prowadzi więcej szkody, niż pożytku.

Jak na to zaradzić?

Odetchnij chwilę, przemyśl dokładnie co robisz i spróbuj nieco przystopować. Może się okazać, że właśnie mniejsze ciężarki, lub wolniejsze tempo było odpowiedzią na Twoje problemy. 

Trudności z oddychaniem, które powodują boczne ukłucia, czyli przebijający ból w boku brzucha, pozornie przychodzą znikąd. Oznaczają one jednak, że osiągnąłeś swój max podczas tego treningu.
Ból ten tak na prawdę pojawia się, gdy mięśnie używane do oddychania tj. mięśnie skośne i mięśnie międzyżebrowe są przepracowane.

Jak na to zaradzić?

Gdy poczujesz boczne ukłucie podczas biegania, przystopuj na chwilę, przejdź się, lub zamień bieg na mniej intensywny jogging. Próbuj brać głębokie wdechy przez nos i wydychać przez usta. Możesz przycisnąć dłoń do bolącego brzucha, by złagodzić dyskomfort. Jednak kluczem do uporania się z tym rodzajem bólu, jest skupienie się na własnym oddechu i przywrócenie go pod kontrolę.

Ćwiczenia są powiązywane ze zmniejszaniem stresu, depresją, lękiem i z pożądaniem odprężenia. W końcu „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Jednak gdy wymagasz od swojego ciała zbyt wiele w trakcie treningów, możesz ucierpieć i to nie tylko fizycznie, ale również mentalnie. Zbyt intensywny wycisk na siłowni może prowadzić do huśtawek nastroju, rozdrażnienia, agresyjności. Konsekwencje takiego trybu ćwiczeń mogą też przybrać formę olewatorską. Czyli taką, że zwyczajnie na niczym nam już nie zależy. Tak więc, jeśli będąc zawodowym sportowcem, nie przeszkadzałoby Ci, że inni odnoszą większe sukcesy od Ciebie, zadbaj o to, by nieco zmienić swoją dotychczasową rutynę.

Jak na to zaradzić?

Spróbuj prowadzić dziennik nastrojów, lub po prostu korzystać z aplikacji Notes na telefonie. Po każdym treningu, należy natychmiast spędzić kilka minut, aby zanotować jak się czułeś przed rozpoczęciem, w trakcie sesji, i po. Pod koniec tygodnia, spójrz wstecz na ubiegłe dni w dzienniku. Czy możesz zauważyć powtarzający się wzór emocji? Jeśli czujesz wypalenie, zastanów się nad wzięciem kilku dni wolnych od ćwiczeń.

Nie możesz zapanować nad pragnieniem? To może być oznaka odwodnienia.

Jak na to zaradzić?

Upewnij się, że pijesz wystarczająco dużo wody. Jeśli trenujesz w ciepłym, wilgotnym  klimacie, uzupełniaj także elektrolity. Świetna w tym przypadku jest woda kokosowa, którą szczerze polecamy. Ilość wody którą potrzebujesz w dużej mierze zależy od takich czynników jak: wiek, waga, długości snu oraz od tego, jak bardzo jesteś aktywny. Jednak rekomendowana przez wszystkie instytuty medyczne jest ilość to co najmniej dwa litry wody dziennie.

4 Old-Schoolowe ćwiczenia, których każda kobieta potrzebuje

2016-11-22

Jest wiele wspaniałych ćwiczeń wśród, których możemy dzisiaj wybierać, jednak nie zapominajcie o tych, które od lat są używane do budowania świetnych sylwetek. Użyj tych 4 ćwiczeń z przeszłości, aby doskonalić swoją klasyczną sylwetkę.Jest wiele wspaniałych ćwiczeń wśród, których możemy dzisiaj wybierać, jednak nie zapominajcie o tych, które od lat są używane do budowania świetnych sylwetek. Użyj tych 4 ćwiczeń z przeszłości, aby doskonalić swoją klasyczną sylwetkę.

7 ćwiczeń na wewnętrzną stronę ud

Jak to niektórzy mówią w życiu "bez pracy nie ma kołaczy" w tym ćwiczeniu, jest to święta prawda. Niestety. Przykro nam mówić o tym tak otwarcie, ale bez szczerości żaden związek długo nie przetrwa, a nasz związek z Wami - czytelnikami jest na wagę złota. Dlatego też będziemy szczerzy. Wewnętrzna strona ud stanowi najtrudniejszą partię ciała do wyćwiczenia (i zaraz do schudnięcia). Tradycyjne zestawy ćwiczeń na nogi nie zawsze na nią działają. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak skutecznie walczyć z tłuszczem po wewnętrznej stronie Twoich ud, koniecznie czytaj dalej.

Lifebow

Zakrzewo 62-070
ul. Pasjonatów
biuro@lifebow.pl