blog inne blog

6 powodów dla których warto robić przysiady

2016-10-18

Przysiady są najbardziej miarodajnym ćwiczeniem angażującym wszystkie partie ciała. Znakomicie nadają się dla ludzi zapracowanych, ponieważ nie wymagają poświęcania zbyt wiele czasu. Tak długo, jak jesteś zdeterminowany, by robić je 2-3 razy w tygodniu, możesz liczyć na szybkie efekty. 

Przysiady budują mięśnie całego ciała

Oczywistym jest, że przysiady ładnie zaokrąglają pupę, jak i, że przede wszystkim budują mięsnie nóg. Ale oprócz tego, przysiady znakomicie rozbudowują mięśnie całego ciała. Ćwiczenie jest tak intensywne, że w ciele zachodzi proces anaboliczny wypuszczający hormony odpowiedzialne za wzrost tkanki mięśniowej. Przysiady więc wzmacniają zarówno dolne jak i górne partie ciała.

Wzmocnisz dzięki nim swoje kości, tkankę łączną oraz stawy

Wzmacnianie ciała zawsze jest na plus. Dzięki silniejszym kościom zapobiegniesz takich schorzeń jak osteoporoza oraz urazów. Nawet jeśli przysiady mają przede wszystkim umięśnić Twoje ciało, to takie efekty uboczne są zdecydowanie użyteczne dla zdrowia.

Przysiady spalają tłuszcz i pomogą Ci zgubić na wadze

Oprócz pompowania mięśni, przysiady pomagają też spalać kalorie. Dzieje się tak ponieważ najbardziej efektywnym sposobem na spalanie tłuszczy, jest zwiększenie tkanki mięśniowej. Każdy kilogram przyrostu tkanki mięśniowej, to aż 100-140 spalonych kalorii dziennie.

Przysiady są dobre na układ trawienny

Wykonywane w trakcie ćwiczenia ruchy mięśniowe doskonale stymulują przepływ krwi, dzięki czemu ciało jest lepiej odżywione. Przysiady świetnie też działają na prawowitą pracę jelit.

Możesz wykonywać ćwiczenie kiedy chcesz i jak chcesz, ponieważ nie potrzebujesz do niego żadnego sprzętu.

Jak mówi sam nagłówek, możesz robić przysiad wszędzie. Jest to na tyle dogodne ćwiczenie, że nie wymaga od Ciebie chodzenia na siłownię czy kupowania drogich sprzętów sportowych. Jest to więc idealne ćwiczenie dla zabieganych ludzi, którzy trening na siłę wciskają w swój grafik.

Ćwiczenie pomoże Ci poprawić posturę

Mięśnie, które wzmacniasz podczas wykonywania przysiadów, pomogą Ci prawidłowo siadać, stać i chodzić. Przez przysiady oprócz mięśni nóg i pośladków wzmocnisz również mięśnie pleców łagodząc  bóle pleców spowodowane siedzeniem na krześle przez zbyt długi czas. Przede wszystkim warto je robić przy siedzącej pracy, siedzącym trybie życia.

Więc jak zacząć?

Jako początkujący, możesz uprawiać ćwiczenie po 15 powtórzeń w kilku seriach. Nie potrzebujesz robić je codziennie, wystarczy 2-3 razy w tygodniu, by zauważyć różnicę. Pamiętaj, to systematyczność się liczy najbardziej.

Podczas wykonywania przysiadów ... masz naprawdę poczuć ruch! Podczas kucania, wyobraź sobie, że masz zamiar usiąść na krześle, utrzymuj proste plecy, oczy patrzące prosto przed siebie, rozłóż wagę ciała na całą stopę od pięty do wewnętrznej części stopy. Podrywając się z powrotem w górę, nacisk nałóż na pięty. Rób przysiady przystosowując intensywność ćwiczenia do swojego ciała i powoli zwiększaj ilość przysiadów kreując swój progres. Jeśli masz problem z utrzymaniem równowagi, przysiady oparte o ścianę są równie skuteczne.

4 Old-Schoolowe ćwiczenia, których każda kobieta potrzebuje

2016-11-22

Jest wiele wspaniałych ćwiczeń wśród, których możemy dzisiaj wybierać, jednak nie zapominajcie o tych, które od lat są używane do budowania świetnych sylwetek. Użyj tych 4 ćwiczeń z przeszłości, aby doskonalić swoją klasyczną sylwetkę.Jest wiele wspaniałych ćwiczeń wśród, których możemy dzisiaj wybierać, jednak nie zapominajcie o tych, które od lat są używane do budowania świetnych sylwetek. Użyj tych 4 ćwiczeń z przeszłości, aby doskonalić swoją klasyczną sylwetkę.

7 ćwiczeń na wewnętrzną stronę ud

Jak to niektórzy mówią w życiu "bez pracy nie ma kołaczy" w tym ćwiczeniu, jest to święta prawda. Niestety. Przykro nam mówić o tym tak otwarcie, ale bez szczerości żaden związek długo nie przetrwa, a nasz związek z Wami - czytelnikami jest na wagę złota. Dlatego też będziemy szczerzy. Wewnętrzna strona ud stanowi najtrudniejszą partię ciała do wyćwiczenia (i zaraz do schudnięcia). Tradycyjne zestawy ćwiczeń na nogi nie zawsze na nią działają. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak skutecznie walczyć z tłuszczem po wewnętrznej stronie Twoich ud, koniecznie czytaj dalej.

Lifebow

Zakrzewo 62-070
ul. Pasjonatów
biuro@lifebow.pl