blog inne blog

6 Pozycji jogi na wzmocnienie brzucha

2016-09-05

Joga jest świetnym sposobem na rozciąganie ścięgien udowych i pleców. Ale nie tylko! Jest to też idealny sposób na to, by stać się silniejszym.

Podczas wykonywania pozycji jogi Twoje mięśnie brzucha napinają się i dzięki temu je wzmacniasz. Jednak to nie wszystko. Te ćwiczenia usuwają toksyny z Twojego organizmu!  Można to przyrównać do gąbki, z której wyciskasz mydło –joga pomaga Twoim organom wewnętrznym efektywnie wykonywać swoją pracę, czyli oczyszczać (a raczej „wyciskać“ z nich to, co złe) i utrzymywać Twoje ciało w pełni zdrowia. Co więcej, ćwiczenia są tak proste, że bez problemu wykonasz je w domu.

Aby zmaksymalizować proces wzmacniania Twoich mięśni brzucha podczas tej detoksykacji organizmu, zacznij od podstawowego ćwiczenia na mięśnie głębokie. Podczas jego wykonywania głęboko oddychaj, a wypuszczając powietrze powoli wykonaj skręt ciała i staraj się wcisnąć pępek w kręgosłup. Wytrzymaj w tej pozycji od 5 do 10 powolnych i głębokich wdechów. Powoli zmień stronę i wykonaj to samo ćwiczenie. Wykonuj skręt przez taką samą ilość czasu na każdą stronę, aby wypracować równowagę w ciele.

Gotowy? Zatem czas na skręty!

Głęboki skłon do przodu ze skrętem

Ten trening z łatwością wykonasz w domu. Zacznij od pozycji stojącej z głębokim skłonem do przodu. Aby ją wykonać stań prosto z rękami na biodrach. Wciągnij głęboko powietrze, a wydychając zegnij się do przodu. Wyciągnij ręce w stronę podłogi i wyprostuj plecy. Zegnij jedno kolano (np. prawe) i połóż rękę (wtedy również prawą) na podłodze przed stopą. Jeśli nie jesteś w stanie dotknąć podłogi, przytrzymaj się goleni. Przenieś drugą rękę (lewą) za siebie na dolną część pleców. Przekręć klatkę piersiową w kierunku nieba i wypuść powietrze.

Jeśli jesteś w stanie zachować w tej pozycji równowagę, wyciągnij też rękę w górę i popatrz w stronę nieba. Ten pełny skręt pozwoli Ci całkowicie odciążyć dolny odcinek kręgosłupa.

Krzesło ze skrętem 

Będąc w pozycji stojącej wciągnij powietrze i unieś ręce. Wypuszczając powietrze zegnij nogi w kolanach, tak jakbyś siadał na krześle. Przenieś wyprostowane ręce do przodu na wysokość klatki piersiowej. Skręć się w bok, pochyl do przodu i „zaczep“ łokciem o zewnętrzną stronę kolana. Naciśnij łokciem kolano, aby wykonać skręt ciała. Następnie usiądź, aby przenieść ciężar ciała na pięty. Jest to świetne ćwiczenie, które możesz wykonywać w domu. Nie wymaga jakichkolwiek dodatkowych urządzeń, a efekty są zjawiskowe. 

Pies z głową w dół ze skrętem 

Pies z głową w dół jest kwintesencją pozycji angażujących mięśnie głębokie, która pozwala wykonać perfekcyjny skręt. Zacznij od pozycji wyjściowej (oprzyj się o podłoże wyprostowanymi rękami i nogami). Umieść ręce dokładnie pod ramionami, a kolana tuż pod biodrami (tzw. stół). Wciągnij powietrze, następnie unieś biodra do góry. W tej pozycji powinieneś wyglądać jak odwrócona litera „V“. Mocno przyciśnij ręce i pięty do podłoża.

Aby teraz wykonać skręt, mocno przyciśnij rękę (np. prawą) do podłoża, spójrz na swoją stopę i drugą ręką chwyć kostkę po przeciwnej stronie (lewą). Ściśnij kostkę, wypuść powietrze i spójrz w górę. Przekręć ciało w stronę nieba podczas pełnego skrętu (obie stopy i jedna ręka na ziemi). Ta pozycja skręca środkową część Twoich pleców.

Jaszczurka ze skrętem 

Zacznij od niskiego wykroku z jedną nogą wyciągniętą do tyłu. Umieść jedną dłoń na ziemi po wewnętrznej stronie wyciągniętej do przodu stopy, tuż pod Twoim ramieniem. Drugą rękę na chwilę połóż na zgiętym kolanie aby sprawdzić, czy możesz zachować równowagę. Jeśli tak, odwróć głowę (w tę stronę, w którą zwrócone jest Twoje ciało) i spójrz w niebo. Unieś rękę do góry i ponownie spójrz w stronę nieba aby zintensyfikować skręt.

Wysok i wykrok ze skrętem 

Ta pozycja w jodze jest wyzwaniem dla Twojej równowagi przy równoczesnym wzmacnianiu Twoich ud, rąk i brzucha. Zacznij od wysokiego wykroku robiąc duży krok do przodu. Zegnij nogę która jest wysunięta do przodu, tak abyś zobaczył palce swoich stóp, a następnie wyciągnij tylną nogę za siebie i stań na palcach. Zrób wdech i wyciągnij ręce w górę. Lekko wciągnij brzuch. Wypuść powietrze i przenieś wyprostowaną rękę nad zgięte kolano na wysokość ramion, a drugą rękę wyciągnij w przeciwną stronę. Jeśli czujesz równowagę, odwróć głowę w stronę, w którą skręcone jest Twoje ciało. Oddychaj głęboko. Te ćwiczenie wykonasz wszędzie. W domu, w pracy lub jak Mandy, w garażu.

 

Trójkąt ze skrętem 

Jeśli już raz spróbujesz pozycji trójkąta, nie będziesz chciał przestać! Ta niesamowita pozycja otwiera biodra, rozciąga klatkę piersiową i ramiona, a także napina i wzmacnia mięśnie brzucha dzięki lekkiemu skrętowi. Będąc w pozycji stojącej zrób duży krok do przodu. Przekręć stopę tylnej nogi tak, aby obie stopy były zwrócone w jedną stronę. Rozłóż ramiona w literę „T“. Nogi miej cały czas wyprostowane. Weź wdech i pochyl się do przodu w kierunku nogi wysuniętej do przodu (biodro tylnej nogi cały czas odciągnięte). Wypuść powietrze i powoli pulsuj rękami do momentu aż Twoja dłoń dotknie nogi lub podłoża. Wyciągnij opuszki palców przeciwnej ręki w górę i spójrz w stronę nieba. Przechylaj się do tyłu i oddychaj.

Aby w tej pozycji wykonać skręt, trzymaj stopy mocno na ziemi i zmień ręce. Dłonią, która była wyciągnięta w kierunku nieba dotnij podłoża lub nogi, a drugą rękę wyciągnij w górę. Również twoje biodra powinny się teraz wyrównać. Staraj się utrzymać równowagę, oddychaj i wykonaj skręt.
 

To tylko kilka z wielu pozycji jogi, które tylko czekają, by dodać do nich skręt. Wypróbuj ich już dziś w swoim domu i doświadcz szeregu korzyści, wynikających ze skrętów!

4 Old-Schoolowe ćwiczenia, których każda kobieta potrzebuje

2016-11-22

Jest wiele wspaniałych ćwiczeń wśród, których możemy dzisiaj wybierać, jednak nie zapominajcie o tych, które od lat są używane do budowania świetnych sylwetek. Użyj tych 4 ćwiczeń z przeszłości, aby doskonalić swoją klasyczną sylwetkę.Jest wiele wspaniałych ćwiczeń wśród, których możemy dzisiaj wybierać, jednak nie zapominajcie o tych, które od lat są używane do budowania świetnych sylwetek. Użyj tych 4 ćwiczeń z przeszłości, aby doskonalić swoją klasyczną sylwetkę.

7 ćwiczeń na wewnętrzną stronę ud

Jak to niektórzy mówią w życiu "bez pracy nie ma kołaczy" w tym ćwiczeniu, jest to święta prawda. Niestety. Przykro nam mówić o tym tak otwarcie, ale bez szczerości żaden związek długo nie przetrwa, a nasz związek z Wami - czytelnikami jest na wagę złota. Dlatego też będziemy szczerzy. Wewnętrzna strona ud stanowi najtrudniejszą partię ciała do wyćwiczenia (i zaraz do schudnięcia). Tradycyjne zestawy ćwiczeń na nogi nie zawsze na nią działają. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak skutecznie walczyć z tłuszczem po wewnętrznej stronie Twoich ud, koniecznie czytaj dalej.

Lifebow

Zakrzewo 62-070
ul. Pasjonatów
biuro@lifebow.pl