blog inne blog

6 zbawiennych technik na po treningowy ból mięśni

2016-09-27

Jeśli jesteś osobą uprawiającą sport, z pewnością jesteś też świadomy, o możliwości doświadczenia urazu. Bez względu na to, jak bardzo jesteś ostrożny, jak precyzyjnie dbasz o prawidłową posturę czy jak dokładnie się rozgrzewasz i rozciągasz przed treningiem. Na pewno kiedyś doświadczysz bólu mięśni. Dlatego nie przestawaj czytać. Oto kilka wartościowych technik, redukujących b óle mięśniowe. Ta wiedza Ci się przyda.

Terapia bańkami chińskimi

Zacznę od techniki, która została rozpowszechniona we wiadomościa za sprawą amerykańskich olimpijczyków biorących udział w Olimpiadzie w Rio de Janeiro. Sportowcy mieli na swoich ciałach liczne okrągłe siniaki.

Technika bańkowa polega na zastosowaniu miejscowego ssania za pomocą ogrzewanych szklanych kubków. Na podstawie tradycyjnej medycyny chińskiej, technika ta oczyszcza krew z toksyn produkowanych przez poszczególną żywność i zanieczyszczenia, które gromadzą się w naszym organizmie. Ta krew ma zabarwienie ciemniejsze, niż zdrowa krew. Zalega w mięśniach pleców lub stawów, jest uważana przez ludzi ze wschodu za jedną z przyczyn chorób.

Miseczki są stosowane w celu uśmierzenia bólu mięśni, co prowadzi do korzyści w układzie krążenia, bólu pleców, brzucha, nadciśnienia i wielu innych zaburzeń. A co najważniejsze, leczenie może być w połączone z jeszcze innymi technikami.

Dodatkowo, wiele kubków mogą być stosowane w tym samym czasie. Ssanie wytwarzane przez miseczek przyczynia się do ich zmiany, bez zdejmowania ich z obszaru, na którym zostały pierwotnie umieszczone. Można poczuć się jak podczas masażu punktowego. Ponadto masaż zwiększa przepływ limfy i oczyszcza organizm, zmniejsza obrzęki, utrzymuje elastyczność mięśni i przygotowuje narządy do działania.

Mimo to, profesjonaliści są zgodni co do tego, że terapia bańkami powinien trwać od 5 do 15 minut w każdym obszarze. Ilość sesji z kolei jest zależna od wielkości obrzęku.

Kinesiotaping

Nieraz oglądając sportowców możemy zauważyć na ich ciałach kolorowe tasiemki. Otóż nie jest żaden krzyk mody, który by miał zrewolucjonizować przemysł akcesoriów sportowych. Taśmy są używane  głównie na ramionach i nogach w celach leczniczych podczas różnego rodzaju urazów, głównie powodując ostry lub przewlekły ból, skręcenia, stany zapalne, przykurcze i obrzęki.

Bandaże są wykonane z elastycznego, hipoalergicznego materiału i są nakładane na mięśnie w celu zapobieżenia występowania nadmiernych skurczów, złagodzenia bólów kręgosłupa, poprawienia krążenie.

Plastry stworzone są z bawełny i kleju akrylowego. Mają one grubość i ciężar zbliżony do skóry i podobnie jak ona są dość rozciągliwe. Ponadto przepuszczają powietrze i są wodoodporne. Plastry można nosić od kilu dni do kilku tygodni lub do momentu odklejenia się plastra. Musimy podkreślić, że bandaż nie ma w sobie żadnego rodzaju leku, co sprawia, że sam spełnia właściwości terapeutyczne.

Aplikacja bandaży powinna być przeprowadzana przez specjalistę, z uwagi na konieczność znajomości anatomii ciała, jak i posiadania niezbędnych sprzętów aplikacyjnych.

Pilates

Jest to aktywność fizyczna, która łączy ciało i umysł. Łączy ze sobą ćwiczenia wzmacniające, stretch, i równowagę, a także ćwiczenia koordynacji ruchowej. Pilates wymaga prawidłowego oddechu i koncentracji. Dzięki czemu zwalcza niepokój i wspomaga relaks oraz dobre samopoczucie.

Pilates jest znakomitą aktywnością fizyczną dla każdego zmagającego się z bólami kręgosłupa, stawu biodrowego lub kolanowego. I nie wolno nam zapominać, że to właśnie pilates najchętniej zaleca się w leczeniu zmian posuralnych takich jak skolioza, hiperkifoza, hyperlordosis.

Dosłownie każdy może uprawiać Pilates, pod warunkiem, że nie cierpi na żadną chorobę ograniczającą wykonywanie ćwiczeń. I aby osiągnąć wyniki, należy ćwiczyć przez co najmniej 6 tygodni, co jest czasem którego potrzebują mięśnie na reakcję, biorąc pod uwagę, że ćwiczysz dwa razy w tygodniu.

Masaż sportowy

Myślę, że każdy, chociaż częściowo, wie na czym polega ta technika. Jednak wytłumaczę ją mimo wszystko. Masaże zwiększają przepływ krwi, pomagają w eliminowaniu toksyn z organizmu wydzielanym po intensywnym treningu, uwalniają adrenalinę, redukują ryzyko obrażeń, poprawiają ruchomość stawów, zmniejszają zmęczenie, co sprawia, że następny trening będzie efektywniejszy.

Z tej techniki również może korzystać każdy, nawet osoby, nie będące sportowcami. Jedynym zastrzeżeniem jest by masaż nie był stosowany w przypadku krwiaków, obrzęków i zapalenia. Problemy tego  sortu należy leczyć osobno, specjalistycznymi technikami.

Oczywiście, sportowcy powinni systematycznie poddawać się tej kuracji, by ciało mogło się przyzwyczaić I prawidłowo reagować na leczenie. Dlatego, specjaliści sugerują, by korzystać z masażu co najmniej raz w tygodniu. Czas trwania masażu powinien trwać od 1 godziny, w zależności od zaleceń lekarza.

Manualna fizjoterapia ortopedyczna

Ta technika jest szeroko stosowana w dużych ośrodkach, zważając na ekspresowe rezultaty kuracji. Terapia manualna przywraca prawidłowe wykonywanie złożonych aktów ruchowych, postawnych i oddechowych. Istotą zabiegów terapii manualnej jest uśmierzenie bólu. Dlatego celem przyświecającym osobom pracującym tą metodą jest poznanie i zlikwidowanie przyczyn powstawania bólu, a tym samym przywrócenie prawidłowej funkcji stawów i normalizacja napięcia mięśniowego. Terapia zajmuje się zarówno bólami kręgosłupa jak i zespołami bólowymi pochodzącymi od kręgosłupa, a także uszkodzeniami przeciążeniowymi i mechanicznymi tkanek miękkich (mięśnie, stawy, więzadła) jak i stawów obwodowych (stawy kolanowe, biodrowe, barkowe itp.).  Istnieją także przeciwwskazania do stosowania terapii manualnej. Są to między innymi zaawansowana osteoporoza, problemy z krzepliwością krwi, silny ból uniemożliwiający przeprowadzenia badania, ból związany z nowotworem czy też z procesem zapalnym z fazie ostrej, a także poważne zaburzenia narządów wewnętrznych oraz ciąża.


Krioterapia

Technika ta wykorzystuje niskie temperatury w leczeniu stanów zapalnych i urazów, jak i w celu zmniejszenia obrzęku i zwiotczenia mięśni, gdy ciepło powierzchnia nie wystarcza.

Aby uzyskać działania terapeutyczne, temperatura skóry musi spaść do około 13,8 ° C, tak, by przepływ krwi był dokładnie zmniejszony w obszarze i do 14,4 ° C. w raz z tą temperaturą dochodzi do znieczulenia.

 

Mam nadzieję, że nie będziesz potrzebować tych technik w najbliższej przyszłości, jednak jeśli złapiesz kontuzję, ta wiedza z pewnością się przyda.

4 Old-Schoolowe ćwiczenia, których każda kobieta potrzebuje

2016-11-22

Jest wiele wspaniałych ćwiczeń wśród, których możemy dzisiaj wybierać, jednak nie zapominajcie o tych, które od lat są używane do budowania świetnych sylwetek. Użyj tych 4 ćwiczeń z przeszłości, aby doskonalić swoją klasyczną sylwetkę.Jest wiele wspaniałych ćwiczeń wśród, których możemy dzisiaj wybierać, jednak nie zapominajcie o tych, które od lat są używane do budowania świetnych sylwetek. Użyj tych 4 ćwiczeń z przeszłości, aby doskonalić swoją klasyczną sylwetkę.

7 ćwiczeń na wewnętrzną stronę ud

Jak to niektórzy mówią w życiu "bez pracy nie ma kołaczy" w tym ćwiczeniu, jest to święta prawda. Niestety. Przykro nam mówić o tym tak otwarcie, ale bez szczerości żaden związek długo nie przetrwa, a nasz związek z Wami - czytelnikami jest na wagę złota. Dlatego też będziemy szczerzy. Wewnętrzna strona ud stanowi najtrudniejszą partię ciała do wyćwiczenia (i zaraz do schudnięcia). Tradycyjne zestawy ćwiczeń na nogi nie zawsze na nią działają. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak skutecznie walczyć z tłuszczem po wewnętrznej stronie Twoich ud, koniecznie czytaj dalej.

Lifebow

Zakrzewo 62-070
ul. Pasjonatów
biuro@lifebow.pl