blog inne blog

Jak zdrowo i efektywnie pozbyć się oponki na brzuchu

Dla wielu, oponka na brzuchu to zaledwie  wierzchołek góry lodowej. To tłuszcz magazynowany wokół organów wewnętrznych stanowi największe zagrożenie i dlatego, trzeba się go pozbyć.

Tłuszcz na brzuchu występuje gdy zalega się na nim zbyt duża ilość tłuszczu wewnątrz brzusznego wokół żołądka. Taka nadwyżka może mieć bardzo negatywne skutki dla naszego zdrowia. Pozbycie się tłuszczu z brzucha jest bardzo istotne, nie tylko ze względów estetycznych, ale także dla zdrowia. Z badań wykazujących znaczenie tłuszczu z brzucha wynika, że jego zaniedbanie może stanowić ryzyko ostrego zawału serca, cukrzycy, wysokiego ciśnienia krwi i wysokiego poziom cholesterolu, jak również innych stanów zapalnych.

Jaka jest przyczyna odkładania się tłuszczy na brzuchu?

Kobiety łatwiej przybierają tłuszczem w okolicach brzucha. Szczególnie tego wewnętrznego, organalnego, gdy są w wieku okołomenopauzalnym, jak i podczas menopauzy, gdy ich cykl menstruacyjny dobiega końca. Przyczyną tego jest spadek poziomu estrogenów, a tłuszcz z ciała przechodzi z bioder, ud oraz pośladków do brzucha.

U mężczyzn z kolei, problem tkwi w naturalnym spadku testosteronu, który towarzyszy starzeniu się. Oznacza to, że wraz z wiekiem, kalorie są częściej magazynowane w postaci tłuszczu, którego możemy z łatwością dostrzec na brzuchu.

Połączenie stresu oraz kortyzolu również owocuje przyrostem tkani tłuszczowej na brzuchu. Badania skłaniają się ku hipotezie, że wydzielanie kortyzolu jest głównym czynnikiem wiążącym stres z odkładaniem się tłuszczu na brzuchu.

Normalne tłuszcze i te nienormalne. Nie wszystkie tłuszcze są sobie równe.

Pierwszym rodzajem tłuszczu jest tłuszcz strukturalny wypełniający szczeliny pomiędzy poszczególnymi narządami. Tłuszcz strukturalny wykonuje również inne ważne funkcje, takie jak okrycie nerek w miękkiej sprężystej tkance, ochrona tętnic wieńcowych i utrzymanie skóry gładką i napięta.

Drugim rodzajem tłuszczu jest zasadnicza rezerwa tłuszczu. Jest to normalna rezerwa paliwa wykorzystywana, gdy organizm ma do czynienia z powodu braków żywieniowych, takich jak regularne diety niskokaloryczne. Takie zwykłe rezerwy są zlokalizowane na całym ciele.

Zarówno tłuszcz strukturalny, jak i zasadniczy jest tłuszczem normalnym, nie prowadzącym do otyłości, nawet w przypadkach dużego jego odkładania.

Trzecim rodzajem tłuszczu, jest tak zwana oponka, która jest całkowicie nienormalne oraz zupełnie zbędna.
Właśnie nagromadzenie tej tkanki tłuszczowej tworzy bał tłuszczu na brzuchu. Ten niewłaściwy tłuszcz również odgrywa rolę rezerwy oleju, ale w przeciwieństwie do zwykłych rezerw, ta nie jest dostępna w przypadku zaburzenia w diecie. Ten trzeci rodzaj tłuszczu jest czynnikiem sprawczym wyłącznie problemów zdrowotnych.

Niestety bardzo trudno się go pozbyć, a ponieważ przyczynia się do dalszego otłuszczania się organizmu, ze względu na jego zdolność do zmniejszenia szybkości metabolizmu, Warto jest doczytać ten artykuł i wziąć się za swoją oponkę.

Zabiegi zmniejszające tłuszcz z brzucha

dieta cwiczenia exercise lifebow brzuch abs

Dieta

Zasada numer jeden w redukcji tkanki tłuszczowej brzucha: NIE rozpoczynaj diety poprzez zmniejszenie spożycia tłuszczu. Nie wszystkie tłuszcze są złe. W rzeczywistości, jedzenie niektórych tłuszczów może pomóc zmniejszyć tłuszcz z brzucha.

Dobre tłuszcze, które trzeba dodać do jedzenia znajdują się między innymi w awokado, oliwkach oraz źródłach omega-3. Badania w International Journal of Obesity dowiodły, że jedzenie od trzech do pięciu uncji łososia tygodniowo przez cztery tygodnie w ramach diety niskokalorycznej prowadzi do utrata około kilograma masy ciała więcej, niż po diecie, która nie zawiera ryb.

Warto zanotować kilka zbawiennych faktów żywieniowych:

  • Badania wykazały, że picie napojów dietetycznych znacznie przyczynia się do odkładania się tłuszczu na brzuchu. Poprzez picie napojów słodzonych cukrem nadmiar cukru, głównie ze względu na duże ilości fruktozy, może prowadzić do zwiększonej akumulacji tłuszczu na brzuchu.
  • Ocet jabłkowy jest doskonałym sposobem do rozruszania swojego metabolizm oraz pozbycia się nadmiaru tłuszczu. "Jedna z teorii głosi, że kwas octowy w occie produkuje białka, które spalają tłuszcz," wyjaśnia Pamela Peeke, profesor medycyny na University of Maryland i autorka Fight Fat After 40
  • Stres w połączeniu z kortyzolem prowadzi do produkcji większej ilości insuliny w Twoim organizmie. Wraz z wiekiem nasze komórki mięśni i tłuszczu przestają reagować na nią prawidłowo. Następnie wraz ze wzrostem insuliny dochodzi do odkładanie tłuszczu, zwłaszcza w okolicach brzucha. Dieta bogata w białko może chronić  Cię przed insulinoopornością, zmniejszając tym samym tłuszcz z brzucha.

Ćwiczenia

Zapomnij o brzuszkach. Brzuszki i przysiady mają na celu wzmocnienie mięśni brzucha, jednak gdy jest on obłożony tłuszczem ciężko będzie Ci zauważyć jakąkolwiek zmianę. Może nawet okazać się, że przez te ćwiczenia, Twój brzuch będzie wyglądać na grubszy niż jest w istocie, z powodu wypchnięcia go do przodu przez mięśnie.  Natomiast, wzmacniając mięśnie pleców, twoja postawa ulegnie poprawie i wciągnie Twój brzuszek do środka.

Side Strech

Stań prosto, ze stopami rozstawionymi szeroko. Połóż prawą dłoń na prawym biodrze. Jeśli jesteś w stanie, możesz dłonią chwycić kostkę. Unieś lewą rękę prosto w górę, z dłonią skierowaną w prawo. Trzymając nogi na środku, pochyl się w prawo i wyciągnij rękę w górę, rozciągając lewą stronę. Powtórz ćwiczenie 3-5 razy z każdej strony.

Przysiady

Stań z nogami oddalonymi o 20 cm od siebie. Wyciągnij ramiona przed sobą i zrób cztery serie po 15-20 przysiadów.

Plank

Ułóż się w pozycji do pompki, opierając się na łokciach i przedramionach. Wciągnij mięśnie brzucha, utrzymując plecy, szyję i pośladki w linii prostej. Utrzymaj tę pozycję przez 30 sekund lub tak długo, jak to możliwe. Odpocznij i powtórz 3-5 razy.

Mierz swój progres i staraj się go utrzymywać

Obliczaj stosunek talii do bioder w sposób regularny. Stosunek ten, czyli obwód talii podzielony przez obwód bioder, może być dobrym wskaźnikiem tego, czy tak naprawdę musisz się przejmować swoim brzuchem, a monitorując ten stosunek będziesz wiedzieć jak wiele udało Ci się dotąd wypracować.

  • Owiń miękką taśmę mierniczą najsmuklejszą część talii, czyli pas na poziomie pępka. Zanotuj pomiar.
  • Owiń taśmę mierniczą najszerszą część bioder, w której można poczuć kości. Zanotuj swój pomiar.
  • Podziel pomiar talii przez pomiar bioder.
  • Pamiętaj, kobiety powinny mieć współczynnik 0,8 lub poniżej; mężczyźni z kolei powinni mieć 0,9 lub mniej.

Jako ostatni punkt do Twojej przemiany, radzimy Ci umówienie się z kimś, to zmaga się z podobnymi problemami i jest tak samo zmotywowany, jak Ty, by się ich pozbyć. Kompan i zdrowa rywalizacja na pewno pomoże Ci szybciej uzyskać upragnione efekty. Trzymamy kciuki, by Wam się powiodło.

4 Old-Schoolowe ćwiczenia, których każda kobieta potrzebuje

2016-11-22

Jest wiele wspaniałych ćwiczeń wśród, których możemy dzisiaj wybierać, jednak nie zapominajcie o tych, które od lat są używane do budowania świetnych sylwetek. Użyj tych 4 ćwiczeń z przeszłości, aby doskonalić swoją klasyczną sylwetkę.Jest wiele wspaniałych ćwiczeń wśród, których możemy dzisiaj wybierać, jednak nie zapominajcie o tych, które od lat są używane do budowania świetnych sylwetek. Użyj tych 4 ćwiczeń z przeszłości, aby doskonalić swoją klasyczną sylwetkę.

7 ćwiczeń na wewnętrzną stronę ud

Jak to niektórzy mówią w życiu "bez pracy nie ma kołaczy" w tym ćwiczeniu, jest to święta prawda. Niestety. Przykro nam mówić o tym tak otwarcie, ale bez szczerości żaden związek długo nie przetrwa, a nasz związek z Wami - czytelnikami jest na wagę złota. Dlatego też będziemy szczerzy. Wewnętrzna strona ud stanowi najtrudniejszą partię ciała do wyćwiczenia (i zaraz do schudnięcia). Tradycyjne zestawy ćwiczeń na nogi nie zawsze na nią działają. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak skutecznie walczyć z tłuszczem po wewnętrznej stronie Twoich ud, koniecznie czytaj dalej.

Lifebow

Zakrzewo 62-070
ul. Pasjonatów
biuro@lifebow.pl